U sklopu priprema za Euro 2016. u Poljskoj Hrvatska je u Ivanić-Gradu pobijedila Sloveniju 31:30. Dvorana na Žeravincu pucala je po šavovima. Planiranih 750 mjesta nekako se povećalo skoro na 1000. U publici mnogobrojna poznata imena našeg sporta, pogotovo rukometa, mnogi bivši reprezentativci, rukometni stručnjaci, sve u svemu krema hrvatskog rukometa okupila se u Ivaniću. Unatoč gužvi nije bilo nervoze i sve je prošlo u pozitivnoj atmosferi. Ispred dvorane dimilo se ispod šatora, a utakmica se pratila preko velikog video ekrana.

Prije utakmice prigodne zahvale i pokloni HRS-a Gradu Ivaniću, MRK Ivaniću i našem klubu na gostoprimstvu i učešću u organizaciji utakmice, ali i cjelokupnih priprema reprezentacije. I mi smo uzvratili prigodnim poklonom. U protokolu i naše cure sa zastavama. Suci par iz svjetskog vrha Gubica-Milošević, nadzornik Golner iz Ivanić-Grada.

Utakmicu počinju Alilović, Mamić, Štrlek, Čupić, Kopljar, Duvnjak i Brozović. Iako vodimo, napad ne djeluje sigurno, dosta imamo muke sa protokom lopte i teško dolazimo do prilike za gol. Obrana dopušta čiste šuteve i Alilović nema obrane do 15. minute. Dečki koji ulaze s klupe unose živost, lopta je brža, Šebetić puno brži i odlučniji od Kopljara i minus dva iz sredine poluvremena okrećemo na 15:13 za nas. Drugo poluvrijeme stalno držimo prednost, dižemo i na +6, ali zadnjih 6 minuta gubimo 6:1 i Slovenci gube sa malih -1. Dojam je da su tim rezultatom nekako svi zadovoljni, mi jer smo pobijedili, a Slovenci jer minus od samo jednog gola govori da su nam tu blizu. Sutra je revanš u Kopru i bit će zanimljivo vidjet kako će to završiti.

Na izborniku je da pokuša ubrzati igru početne sedmorke, obavezno stručna ekipa treba naći načina da osvježi Duvnjaka jer se vidi da je izmožden napornom sezonom. Teško je ne oteti se dojmu kako ovoj repki nešto fali, a to je Domagoj Pavlović koji bi taman pokrpao sve one rupe koje nam se otvaraju u igri. Nadamo se da slika obrambene igre nije prava pošto je ipak prijateljska utakmica, ali tako se prave tekme ne dobivaju.

Ivanić se pokazao kao dobar domaćin, bez ijednog incidenta ili ikakvog i najmanjeg problema u organizaciji unatoč prebukiranoj dvorani. Pohvale organizatorima, a dečkima sretan put u Kopar, a do odlaska u Poljsku još ih stignemo pozdraviti.

HRVATSKA – SLOVENIJA   31:30 (15:13)
Ivanić – Grad, dvorana na Žeravincu, 08.01.2016.